Menu

Řečníci

Naši vizionářští řečníci. Těšte se na další.

Řečníci na konferenci

 • Nell Watson

  Futuristka, Singularity University

  US

  Nell Watson je inženýrka, podnikatelka a futuristka, která pochází ze Severního Irska. Jejím dlouhodobým zájmem je filozofie technologií. Velkou pozornost věnuje i tomu, jak rozšíření našich lidských kapacit a dovedností ovlivní společnost.
  Založila startup Poikos (nyní QuantaCorp), zaměřený na ‘AI for body measurement’. Tento její patent poskytuje přesné 3D skenování těla pouze s 2D kamerou. Je také spoluzakladatelkou společnosti OpenEth.org, která řeší etiku autonomních systémů.
  Nell cestuje po světě a přednáší jako expertka na strojovou inteligenci, filozofii umělé inteligence, vztahy mezi člověkem a strojem a budoucnost lidské společnosti. Rovněž přednáší na prestižní Fakultě AI & Robotiky na Singularity University.
 • Taylor Freeman

  CEO, Upload, Inc.

  US

  Taylor Freeman je spoluzakladatelem a CEO v Upload, Inc., VR organizaci zaměřené na propagaci užívání VR ve spotřebním průmyslu. Dále se usilovně snaží o změnu tradičního vzdělávání pomocí zajímavých technologií a AI, které vytvoří ze vzdělávání osobní zážitek. Díky tomu chce napomoci lidstvu, aby žilo v souladu s technologiemi.

  Před založením Upload, Inc. působil v Universal Studios jako výrobní manažer 150 členného týmu. Poté založil a vedl Magnus Labs, firmu zaměřenou na online reklamu značek.

 • Scott Amyx

  CEO, Amyx+

  US

  Scott Amyx je ve světové IoT komunitě známou tváří a také vyhlášeným odborníkem na tzv. disruptivní transformaci ve firmách, která mění její fungování od základu. Je také futuristou,, zkušeným řečníkem a autorem píšícím o IoT. Nyní působí jako Managing Partner ve firmě Amyx Ventures a je ředitelem v Amyx+. Nelze opomenout jeho aktivity ve Future of Fashion a na Univerzitě Singularity, kde mentoruje startupy v akcelerátoru Smart City. Scott se pyšní více než 20 lety zkušeností s rozsáhlými strategickými plány a vedením mnohamilionových projektů z různých oblastí. Nemluvě o několika úspěšných startupech a prodané firmě.

 • Kenny Hawk

  CEO, Mojio

  US

  Kenny je zkušeným podnikatelem a bývalým generálním ředitelem několika technologických společností, jako je iGo (IPO v Nasdaq), NemeriX (koupený Qualcommem v roce 2009) a Ubidyne (koupený Kathreinenm). Jeho podnikání zasahuje do různých oblastí – od sociálních sítí a multimediální zábavy, SaaS (software jako servis), přes spotřební elektroniku až po mobilní sítě. Nyní vede společnost Mojio, která propojuje pomocí mobilních zařízení a GPS automobily k internetu.
  Kenny vystudoval elektrotechniku na Univerzitě v Michiganu a získal MBA na Stanfordské univerzitě, kde jako host přednáší v rámci vzdělávacího programu pro budoucí podnikatele. Vášnivě se zajímá o technologie nové generace, startupy v počáteční fázi a rychle rostoucí firmy, které potřebují aktivní leadership.

 • Thomas Hartung

  Profesor, Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health

  DE

  Profesor Hartung je odborníkem na klinickou a experimentální farmakologii a toxikologii. Své poznatky shrnul ve více než 450 článcích a publikacích. Dlouhodobě usiluje o změnu v testování toxicity s cílem zlepšit veřejné zdravotnictví. Jako bývalý ředitel Evropské společnosti pro alternativní metody při Evropské komisi se věnoval testování toxicity, toxikologii založené na důkazech, ale také vývoji nových přístupů k určení toxicity.
  Po přesunu do Spojených států se profesor Hartung stal ředitelem Centra pro alternativy k testování zvířat a laboratoře pro výzkum vývojové neurotoxicity.

 • Behshad Behzadi

  Senior Engineering Director, Google

  CH

  Behshad vede tým více než 100 inženýrů, kteří vyvíjí nejinovativnější a nejnáročnější projekt v rámci Googlu – Google Assistant. Tento virtuální pomocník lidem pomáhá plnit úkoly ve skutečném životě, a to pomocí přirozeného hlasového ovládání. Behshad pracuje v Googlu v Curichu od roku 2006, kde se od té doby podílel na různých projektech kolem vyhledávání Google včetně Google Ranking, Alerts, Conversational Search a Now on Tap.
  Beshad vystudoval Ecole Polytechnique, kde získal doktorát z bioinformatiky. Poté se věnoval postdoktorandskému výzkumu na Max Planck Institutu molekulární genetiky, kde se zaměřil na algoritmickou komparativní genomiku.

   

 • Rodolfo Miranda Soriano

  Ředitel, IMDEA Nanociencia

  ES

  Rodolfo Miranda je ředitelem Institutu nanovědy v Madridu (IMDEA Nanociencia) od roku 2006 a také profesorem fyziky kondenzovaných látek na Universidad Autónoma de Madrid (UAM). Svou vědeckou kariéru budoval na univerzitách ve Španělsku a Německu.
  V roce 2007 byl zvolen partnerem Americké fyzikální společnosti. V současné době se věnuje výzkumu nanovědy, kvantovým materiálům, magnetismu nanostruktur a jejich využití v medicíně.

 • Per-Ulrik Eriksson

  Specialista na robotiku, ABB

  SWE

  Per studoval na Instituto Tecnologico y de Estudios Superiores de Monterrey elektroniku a počítačové vědy se zaměřením na robotiku a mechatroniku. V průmyslové robotice se pohybuje od roku 1998. Během let se věnoval obloukovému svařování a hledání řešení pro různá odvětví, speciálně pro automobilový segment. Je propagátorem čtvrté průmyslové revoluce a v současné době pracuje na začlenění technologií jako je virtuální a rozšířená realita do průmyslové robotiky.

 • Jurgen Laudus

  Ředitel, AMS Materialise

  BE

  Jurgen začal svou kariéru v Materialise po ukončení svého inženýrského studia na belgické Univerzitě v Leuven v roce 2001. Během několika následujících let pracoval v produktovém managementu a v obchodní sekci a byl u zrodu jednoho z největších 3D výrobních zařízení. Dnes se ve své roli věnuje sdílení svých zkušeností s 3D tiskem a toho, jak tento obor ovlivní další odvětví.

 • Libor Witassek

  Kybernetik & Generální ředitel, Vítkovice Machinery Group

  CZ

  Libor Witassek se dlouhodobě specializuje na oblast kybernetiky druhého řádu se zaměřením na řízení podniku jako živého organizmu. Působil jako poradce americké Wharton University of Pensylvannia pro programy podnikání ve střední Evropě. Rovněž působil jako Chairman of Managing Partners přední poradenské skupiny Allied Consultants Europe e.V. Libor je expertem v budování soustav podnikového řízení. S metodou Lean Six Sigma pomohl již několika firmám, například Siemensu, Foxconnu, Johnson & Controls nebo GCE. Je autorem řady publikací a metodologie LEAN Leadership, kterou přednáší na Vysoké škole ekonomické v Praze. Dnes současným předsedou představenstva a generálním ředitelem Vítkovice Machinery Group.

 • Pavel Kysilka

  Ekonom; zakladatel 6D Academy

  CZ

  Pavel Kysilka je jedním z nejznámějších českých ekonomů a velkou osobností českého byznysu. Zásadním způsobem se podílel na formování tuzemského veřejného a privátního bankovního sektoru. Působil jako člen bankovní rady a vice-guvernér ČNB. Odpovídal za zavedení české koruny po rozpadu Československa. Byl součástí Národní ekonomické rady vlády, 17 let byl ve vedení České spořitelny, z toho 5 let ji řídil. Rovněž působil jako expert Mezinárodního měnového fondu a byl třikrát zvolen bankéřem roku.
  Založil 6D Academy, která sdružuje tuzemské odborníky z makroekonomické a měnové politiky, IT technologií, bankovnictví, digitálního marketingu a vzdělávání, firemního auditu a poradenství. 6D Academy motivuje tuzemské firmy k důležitým změnám, které je udrží konkurenceschopné v době digitální revoluce.
  Pavel Kysilka je mimo jiné prezidentem světoznámého hudebního festivalu Smetanova Litomyšl a propaguje reformu vzdělání.

 • Otto Fabri

  Principal Engineer, Faraday Future

  CZ

  Otto je zkušeným automobilovým inženýrem. V Tesle pracoval na navrhování nových modelů S a X. Poté přestoupil do Faraday Future, kde pracoval na modelu FF91. Otto je předním expertem na navrhování autonomních vozů. V obecné rovině se také zajímá o přestup na obnovitelné energie. Otto vystudoval strojní inženýrství a řízení výrobního procesu a dlouhá léta konzultuje design.

 • Michal Pěchouček

  Profesor umělé inteligence

  CZ

  Michal je profesorem na ČVUT, kde založil a vede Centrum umělé inteligence, zároveň je vedoucím katedry počítačů na Fakultě elektrotechnické, ČVUT. Působil jako hostující profesor na zahraničních univerzitách a vedl výzkumné projekty financované americkými obrannými agenturami NASA nebo FAA. Je spoluzakladatelem AI startupu Cognitive Security, která se stala v roce 2013 součástí CISCO Systems. Tam působil více než 3 roky jako ředitel R&D. Dále spoluzaložil startup AgentFly Technologies, specializující se na řízení letového provozu bezpilotních prostředků, a technologickou firmu BlindSpot solutions, která vyvíjí průmyslové aplikace umělé inteligence. V roce 2015 byl zařazen na seznam výjimečných inovátorů New Europe 100.  

 • Jiří Kůs

  Spoluzakladatel, nanoSPACE

  CZ

  Inovátorská cesta Jiřího Kůse, který je hlasitým propagátorem nových materiálů a průmyslové revoluce, inspirované Jeremy Rifkinem, začala studiem průmyslové energetiky, na kterou navázal titulem z psychologie a sociologie. O nanotechnologiích tvrdí, že jsou alchymií 21. století. Je spoluzakladatelem firmy nanoSPACE, která vyrábí nanolůžkoviny a nanohračky pro alergiky. Také předsedá Asociaci nanotechnologického průmyslu v ČR.
  Pod iniciativou Česko je nano propaguje Českou republiku jako nanovelmoc.
 • Martin Hausenblas

  Spoluzakladatel Adler Czech & Liftago

  CZ

  Martin se věnuje inovativním projektům se širokým společenským dopadem, proto se také stal politikem, založil sdružení Podnikáme bez korupce a fond na podporu studentských zahraničních stáží. Jeho dlouhodobý zájem o sdílenou ekonomiku, autonomní auta a exponenciální technologie ho přivedl ke spuštění taxi aplikace Liftago. Martinovou filozofií je udržitelné podnikání, což skvěle dokazuje jeho práce v Ústeckém regionu. Pracuje na vytvoření unikátních lokálních podmínek, které by přilákaly špičku v oblasti výzkumu autonomní dopravy. I proto kromě podpory projektů pro sdílení aut a jízdních kol stojí za startupem New Mobility Project, který přináší řešení pro optimalizaci dopravních řešení ve městech.

Řečníci na festivalu

 • Bibop G. Gresta

  Předseda, Hyperloop Transportation Technogies

  IT

  Bibop je uznávaným odborníkem v oblasti financí, dopravy, médií a startupů. Na své současné pozici předsedy Hyperloop Transportation Technologies (HTT) vede tým 800 lidí ve 40 zemích. Firma HTT začala vyvíjet Hyperloop™jako první na světě a je také největší firmou, která stojí na principech sdílené ekonomiky.

  Gresta vystupoval na mnoha mezinárodních konferencích a akcích jako je například Světové ekonomické fórum, OSN a TED Talks. Spoluzaložil Digital Magic S.p.A, vlivný inkubátor, který v roce 2004 rozjel 70 firem. Byl také producentem a moderátorem několika italských televizních programů včetně MTV a založil si vlastní televizní společnost Bibop S.p.A.

 • Alexandre Cadain

  Zakladatel & CEO, Anima.ai

  FR

  Alexandre je podnikatelem a výzkumníkem v oblasti kolektivní i umělé inteligence. Vystudoval Ecole Normale Supérieure, HEC Paris a Univerzitu Sorbonna, kde se věnoval propojení vědy, ekonomie a umění. Založil a vede firmu ANIMA, laboratoř umělé inteligence pro globální výzvy. Dále spoluřídí na Ecole Normale Supérieure (Ulm) Paris seminář postdigitálního výzkumu, který se zabývá technickým vývojem umělé inteligence a jejího dopadu na společnost a ekonomiku. Je také součástí prestižní výzvy IBM Watson AI XPRIZE, kde mentoruje výjimečné týmy, které chtějí pomocí umělé inteligence změnit životy miliardám lidí. A to do roku 2020. Alexandre je rovněž nadšeným podpůrcem vesmírných cest na jiné planety. Podílí se na navrhování misí na Mars, konkrétně na první města této rudé planety.

 • Neil Harbisson

  Kyborg

  UK

  Neil Harbisson je umělec, úřady uznaný kyborg-aktivista, který je znám díky anténě implantované v lebce. Ta mu umožňuje slyšet světlo, a to včetně spekter pro lidské oko neviditelných – infračervené a ultrafialové. Díky internetovému napojení antény může přijímat obrázky, videa nebo telefonáty přímo do jeho hlavy skrz externí zařízení jako jsou např. mobily nebo satelity.

  Harbisson sám sebe identifikuje jako kyborga. Cítí, že jeho mysl i tělo jsou spojeny v kybernetice. Jeho umění ukazuje vztahy mezi barvami a zvuky, experimentuje s hranicemi lidského vnímání a objevuje využití umělecké exprese pomocí senzorického rozšíření.
  V roce 2010 založil spolu s kolegyní Moon Ribas Cyborg Foundation, mezinárodní organizaci která je zaměřená na pomoc lidem, kteří se chtějí stát kyborgy, bojuje za jejich práva a šíří kyborgismus jako sociální a umělecké hnutí.

   

 • Liliana Berezkinová

  CEO, Nanopharma

  CZ

  Liliana řídí českou společnost Nanopharma, jednu z prvních firem využívajících biomimetická nanovlákna v medicíně. Je zapálená do inovací z vědeckého i podnikatelského hlediska. Vedle toho také založila a vedla Young Business, projekt Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, který podporuje mladé lidi v tom, aby své nápady proměnili v podnikání. Liliana rovněž vyučuje inovace a obchodní modely na Vysoké škole finanční a správní.

 • Matan Berkowitz

  Spoluzakladatel, Shift

  IL

  Matan (Ma Tan) zasvětil svůj život hudbě a technologiím. V roce 2015 uspořádal hackaton zaměřený na hudební technologie pro handicapované. Jeho cílem bylo vyvinout nástroje, které by umožnily tělesné postiženým, nevidomým a autistickým hudebníkům se vyjádřit zcela novým způsobem.
  Vedle toho je spoluzakladatelem firmy Shift, která pomáhá startupům, státní správě, nemocnicím a dalším organizacím vytvořit pozitivní dopad na společnost pomocí inovací. Stojí také za projektem DisCoTech, který se věnuje hudebním technologiím pro handicapované. Například ty, které zkoumají elektrický potenciál lidského mozku pomocí elektrod na hlavě nebo ty, které sledují srdeční tep pomocí senzorů.

 • Liviu Babitz

  Spoluzakladatel, Cyborg Nest

  UK

  Liviu je spoluzakladatelem firmy Cyborg Nest, která věří, že toho pomocí našich smyslů můžeme ještě mnoho probádat. Proto se rozhodli jako první na světě navrhovat a „prodávat“ smysly. Umělá inteligence dnes pohání telefony, auta nebo zlepšuje bydlení. Cyborg Nest, jak název napovídá, ji rozšíří pro lidi.

  Před založením Cyborg Nestu působil jako COO ve firmě Videre est Credere, žil v utajení a budoval tajné komunity lidí, kteří pomocí technologií dokumentovali porušování lidských práv v místech, kam nikdo neměl přístup.

 • Martina Sokolíková

  Growth Engine Manager, Google Slovensko

  SK

  Martina vede v Googlu iniciativu Growth Engine a naplno se věnuje digitální transformaci v České republice a na Slovensku. Jejímu týmu se ve spolupráci s širokou veřejností, soukromou a akademickou sférou podařilo vyškolit více než 60 000 lidí na digitální dovednosti. Jejím hlavním cílem je udržitelné začlenění online marketingu do vzdělávání na středních a vysokých školách. A díky tomu studentům poskytnout dovednosti pro vlastní online podnikání nebo jejich budoucí kariéru.

 • Veronika Froncová

  Google Partners Coordinator

  SK

  Veronika vede Google Partners, platformu pro agentury a profesionály v oblasti online marketingu. Česko-slovenský Google Partners ekosystém zahrnuje přes 1000 agentur. Ve spolupráci s nimi Google Partners pomáhá malým a velkým společnostem budovat svou značku online a úspěšně využívat digitální marketing s cílem růst a měnit se na firmu budoucnosti.

 • Opher Breyer

  Rozvoj talentů

  IL

  Opher Brayer je zakladatelem projektu Stages, rozvojového a vzdělávacího projektu pro osobnosti, které zlepšují společnost nebo jsou talenty nové technologické generace. Je také konzultantem ve velkých korporacích a mentorem. Vytvořil nespočet unikátních metodologií, které rozvíjí a oceňují největší talenty. Mimo jiné vede několik společností a organizací: Swing Management, Brayer Group, the Talent Acaemy, the TakeOff Institute a projekt Human DotCom Worldwide.

  Dnes spolupracuje s řediteli na manažerských strategiích a akvizičních projektech. Dále také lektoruje a podporuje startupy.

 • Michal Pěchouček

  Profesor umělé inteligence

  CZ

  Michal je profesorem na ČVUT, kde založil a vede Centrum umělé inteligence, zároveň je vedoucím katedry počítačů na Fakultě elektrotechnické, ČVUT. Působil jako hostující profesor na zahraničních univerzitách a vedl výzkumné projekty financované americkými obrannými agenturami NASA nebo FAA. Je spoluzakladatelem AI startupu Cognitive Security, která se stala v roce 2013 součástí CISCO Systems. Tam působil více než 3 roky jako ředitel R&D. Dále spoluzaložil startup AgentFly Technologies, specializující se na řízení letového provozu bezpilotních prostředků, a technologickou firmu BlindSpot solutions, která vyvíjí průmyslové aplikace umělé inteligence. V roce 2015 byl zařazen na seznam výjimečných inovátorů New Europe 100.  

 • Juraj Vaculík

  Spoluzakladatel, Aeromobil

  SK

  Juraj má více než 20 let zkušenosti s různým typem vedení od politických hnutí přes mezinárodní media až po reklamní průmysl. Během tzv. sametové revoluce v 1989 byl jedním z hlavních představitelů studentského hnutí, které později přispělo k demokratizaci Slovenska. Juraj započal svou kariéru na začátku 90. let jako kreativní ředitel. V roce 1996 založil vlastní nezávislou agenturu MADE BY VACULIK.
  Rovněž spoluzaložil a vede AeroMobil, který vyvíjí první létající auto na světě. Auto, které se během 3 minut promění v letadlo, se stalo v roce 2014 světovou senzací se svým prototypem AeroMobil 3.0. Juraj řídil jeho vývoj, na kterém se podílelo dalších 12 lidí. Mimo toho je také angel investorem v několika startupech z IT, médií a mobility.

 • Matěj Adam

  Watson Health Executive, IBM

  CZ

  Matěj se více než 15 specializuje na IT ve zdravotnictví. Vedl vývoj několika informačních projektů na národní úrovni a je konzultantem pro elektronické zdravotnictví a IT strategie. Mimo jiné řídil transformační projekty týkající se bezpečnosti pacientů a procesů v nemocnicích s pomocí nových technologií. Rovněž byl součástí tvorby globální strategie a portfolia IBM pro oblast IT zdravotnická řešení. V současné době vede evropské rozšíření trhu pro Watson Health jak v soukromém, tak i státním sektoru.
  Matěj vystudoval finance a informační technologie a MBA na Henley Business School at University of Reading in the UK.

 • Jan Mühlfeit

  Stratég, mentor

  CZ

  Jan Mühlfeit strávil 22 let v Microsoftu na vrcholových pozicích. V letech 2007-2014 působil jako jeho Prezident pro Evropu. Díky svým zkušenostem vytvořil poměrně unikátní semináře o tom, jak najít osobní výjimečnost pro jednotlivce i týmy a využít ji jako dlouhodobou konkurenční výhodu.

  Jan koučuje vrcholové manažery, olympijské vítěze, umělce i mladé lidi odcházející z dětských domovů. V současné době má několik vlastních talk show: „Myšlení první ligy“ na rádiu ZET, „Tvůj talent je unikát“ a „Odemkněte potenciál svého dítěte“, oba na portálu Flowee.cz. Dále působí jako Senior Strategic Adviser v Atlantic Bridge Venture a je členem několika evropských poradních sborů v oblastech ICT, konkurenceschopnost států a vzdělání.

  Vystudoval ČVUT a později absolvoval exekutivní programy na Wharton, LSE a Harvardu.

 • Rachael Gan

  CFO & COO, ImpactVision

  UK

  Rachael se věnuje společensky prospěšnému podnikání. Vystudovala ekonomii a mezinárodní vztahy na Cornell University. Působila jako konzultant pro finanční a obchodní strategii v Project Provenance, byla poradkyní v Agora for Good a založila společensky odpovědné podnikání DayOld. V současné době se na pozici CFO a COO věnuje firmě ImpactVision, která je ve své počáteční fázi budování transparentního a efektivního systému rozpoznávání jídla pomocí tzv. hyperspektrální technologie.

 • Mirek Peřina

  Zakladatel & CEO, XTND

  CZ

  Mirek je podnikatel, vizionář a snílek s neomezenou energií, který se rozhodl splnit si vizi o osobním dopravním prostředku. Není divu, že s nadšením vymýšlí nové a revoluční produkty jako je XTND, nejchytřejší longboard na světě, který má v sobě zabudovanou umělou inteligenci. Mirek podniká více než 8 let.

 • Radka Dohnalová

  Zakladatelka, Atairu

  CZ

  Radka založila a vede ATAIRU, mezinárodní vzdělávací organizaci, která se soustředí na rozvoj leaderů a strategické transformace. Stojí za konceptem autentického leadershipu, který spoluvytvořila v rámci MBA studia na Harvard Business School. Pracovala s více než tisíci leadery a 50 organizacemi v Evropě a Japonsku. Působila v McKinsey & Company a ve Světovém potravinovém programu OSN. Vzdělávání je její vášní a dlouhodobě se tématu věnuje v Čechách i mezinárodně. Aktivně se zapojuje do debat týkajících se budoucnosti vzdělávání v době exponenciálních technologií, například mezinárodní konference Petera Diamandise Abundance 360 nebo TEDxPrague. Radka žije s manželem a třemi dětmi v Praze.

 • Kristian Costa-Zahn

  Head of Creation a Executive Producer, UFA LAB

  DE

  Kristian řídí kreativní tvorbu a je výkonným producentem v digitálním studiu UFA LAB. To patří UFA, jedné z největších německých produkčních firem, které jsou součástí Fremantle, RTL Group a Bertelsmann. Od roku 2001 se Kristian věnuje digitálním filmovým projektům a je jedním ze zakladatelů studia. Vedl více než 50 projektů, například transmediální krimi „Wer rettet Dina Foxx“, oceňovaný komiksový film “Ewig Mein” nebo originální Youtube kanál z městského prostředí „eNtR berlin“. Ve spolupráci s časopisem VICE také vytvořili pořad o jídle “Munchies” nebo projekt virtuální reality “Virtual Testdrive”. Momentálně pracuje na facebookovém kanále “Jäger & Sammler” a několika dalších webových seriálech. Kristian získal mnoho mezinárodních ocenění, například New York Festivals Gold World Medal, Best Cross-Platform Fiction nebo Best Interactive Project na Banff World Media Festival. Největším úspěchem je ale zatím zisk mezinárodní “digitální Emmy” za transmediální příběh Dina Foxx – Deadly Contact.

 • Ján Choma

  Konzultant , AI v medicíně a bankovnictví

  SK

  Ján je nadšený aktivátor vyhledávající týmy, které pracují na výjimečných zadáních. Spolupracuje s nimi na strategii tak, aby uspěly v mezinárodním měřítku. Rovněž pracoval jako strategický konzultant pro velké průmyslové podniky, poté založil poradenskou firmu pro zvyšování efektivnosti finančních institucí. V současnosti hledá a prosazuje inovativní projekty v IBM, především ve zdravotnictví, a to v oblasti umělého oplodnění (IVF). Konkrétně se zaměřuje na kvalitativní hodnocení embryí za pomoci umělé inteligence. Před nedávnem přijal pozici regionálního lídra pro oblast bankovnictví. V ní se bude zaměřovat na využití umělé inteligence.

 • Frédéric Sartou

  Ředitel pro CEE region, NAVYA

  FR

  Frédéric započal svou kariéru v různých online projektech. Jeho vášní jsou však inovace v oblasti mobility a automobilového průmyslu. V současné době vede ve francouzské firmě NAVYA pobočku pro centrální a východní Evropu. Ta od roku 2014 vyvíjí samořiditelné elektrické vozy. V roce 2016 v Londýně a Las Vegas úspěšně otestovali autonomní autobus pro 15 cestujících.

 • Radek Janků

  Zakladatel a CEO, BattSwap Inc.

  CZ

  Radek svou kariéru započal na pozici Commercial Manager ve společnosti Skanska, dále působil jako R&D Director ve společnosti REAL ECO TECHNIK. V inkubátoru SVTParku se poté zabýval ochranou IP (IP protection), Technology Transferem a podporou startupů.
  Radek Janků patří mezi významné propagátory elektromobility. Jeho společnost BattSwap, kterou založil v roce 2015, revolučně usnadňuje fungování elektromobilů díky 30 sekundovému výměnnému systému elektrické baterie v autech. Tento systém vyvíjí dále v Menlo Parku a v Německu.

 • Tamir Plachinsky

  CEO, Griiip

  IL

  Tamir je vystudovaným strojním inženýrem z Ben Gurionovy univerzity v Negevu. V roce 2009 na své alma mater založil projekt Ben-Gurion Racing Car, během něhož 30 studentů navrhlo a postavilo formuli pro mezinárodní závod Formula SAE. Tamir v roce 2013 založil firmu Griiip, která je prvním výrobcem závodních vozů v Izraeli. Zaměřují se na začátečnické kategorie. Momentálně pracují na modelu G1. Přistupují k němu holisticky. Tedy tak, aby mohli čelit největším výzvám motosportu: zvyšujícím se nákladům a malému diváckému zapojení.

 • Tomáš Novotný

  CEO a zakladatel, 720 Degrees

  CZ

  Tomáš založil ve Finsku startup 720° s cílem zlepšovat zdraví a produktivitu v budovách. Firma nedávno získala ocenění nejlepšího IoT startupu ve Skandinávii. Jejich řešení kombinuje IoT, cloud, strojové učení, chemii, hodnocení kvality vnitřního prostředí budov nebo také stavební inženýrství. Tomáš je celoživotním podnikatelem a je nadšen do nových technologií, které pomáhají lidstvu dostat se za nové obzory.

 • Marek Gutt-Mostowy

  CEO a zakladatel, euroLoop

  PL

  Marek studoval průmyslové inženýrství a získal titul z mechatroniky, robotiky a automatizačního inženýrství. Své zkušenosti prohloubil i díky studiu a práci v prestižní Evropské organizaci pro jaderný výzkum (CERN). Před založením inovativní firmy euroLoop, která staví skutečné nákladní vozidlo budoucnosti, vedl tým, který v soutěži pro SpaceX Hyperloop navrhoval kontrolní systém. Marek rovněž neváhá sdílet své znalosti se studenty na Technické univerzitě v Krakově.

 • Jan Mittner

  CEO ROTORAMA; Špičkový pilot dronů

  CZ

  Jan Mittner je zakladatelem nebo spoluzakladatelem několika úspěšných firem, a to včetně kariérního webu Proudly.cz nebo portálu Jizdomat.cz, který odkoupil jeden ze světových lídrů v průmyslu sdílených jízd BlaBlaCar. Má rád létání ve sportovních letadlech, kluzácích. Také se věnuje létání s dálkově ovládanými modely, což ho přivedlo k létání s kvadrokoptérami a závodění s drony, které řídí z pohledu první osoby (FPV). Jan v loňském roce vyhrál nejprestižnější závod FPV drone a je jedním z nejlepších závodníků na světě. Rovněž založil společnost Rotorama, které zásobuje Evropu špičkovým závodním vybavením.

 • Tomáš Hajzler

  Zakladatel, Peoplecomm

  CZ

  Jak sám tvrdí, do třiceti let se to snažil „daleko dotáhnout“. Dalších deset let strávil na různých manažerských židlích (Douwe Egberts, Vitana, GE). Založil tři firmy (cestovku, šnečí farmu a síť obchodů s africkým uměním). Poté, co zažil syndrom vyhoření, založil PeopleComm, kde zkoumá svět firem, vedení a další souvislosti pracovního života. Snaží se šířit myšlenku svobody v práci jako způsobu řízení a organizace firem. O svobodě v práci píše na: peoplecomm a Freedom@Work. Několik let v Čechách propaguje styl bydlení postavený na sousedských vztazích zvaný cohousing – Kde domov můj?.

 • Michal Votruba

  Ředitel, RSJ Gradus

  CZ

  Michal je ředitelem podfondu RSJ Gradus, jenž se v rámci RSJ Investments zaměřuje na oblast medicíny a zdravotnictví v USA a Evropě. Jádrem podfondu jsou investice do výzkumu a vývoje léčby závažných onemocnění, technologií pro efektivní výrobu nových léků nebo činnost zdravotnických systémů. Michal vystudoval lékařskou fakultu Univerzity Karlovy. Přes 10 let se věnoval poradenství ve farmaceutickém průmyslu.

Moderátoři

 • Michael Londesborough

  Moderátor konference

  UK

  Michael získal Ph.D z chemie na Univerzitě v Leedsu v roce 2002. Jeho diplomová práce vyhrála JB Cohenovu cenu. Poté pracoval jako nezávislý výzkumník v Ústavu anorganické chemie AV ČR v Řeži. Tam se zabýval hydridy boru a jejich využití. Díky tomu se podařilo v roce 2015 vyvinout první boranový laser na světě. Michael také vyhrál několik cen za popularizaci vědy a propagaci vzdělání v oblasti vědy.

 • Alžběta Trojanová

  Moderátorka festivalu

  CZ

  Alžběta se věnuje herní žurnalistice už od roku 2004. Tehdy začínala v časopise Gamestar. Později psala pro herní weby jako hrej.cz nebo hratelne.cz. Od roku 2011 moderuje televizní pořad Re-Play, kde před čtyřmi roky převzala také pozici šéfredaktora. Pravidelně přispívá do časopisu SCORE.

 • Petr Mára

  Moderátor festivalu

  CZ

  Petr se dlouhá léta se věnuje technologiím, především produktům Apple. Působí jako certifikovaný trenér Applu pro školení a zavádění systému iOS a OS X ve firmách. Dále se věnuje problematice time managementu.
  Vedle své rodiny má ještě mnoho aktivit – spoluzaložil technologickou konferenci iCON Prague, školí time management a píše pro Forbes Česko o technologiích.