Menu

Garanti

Naši garanti. Nejlepší lokální odborníci, kteří svými cennými radami vylepšují jednotlivé technologické sekce.

 • Medicína budoucnosti

  Thomas Hartung

  Profesor, Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health

  Medicína budoucnosti

  Profesor Hartung je odborníkem na klinickou a experimentální farmakologii a toxikologii. Své poznatky shrnul ve více než 450 článcích a publikacích. Dlouhodobě usiluje o změnu v testování toxicity s cílem zlepšit veřejné zdravotnictví. Jako bývalý ředitel Evropské společnosti pro alternativní metody při Evropské komisi se věnoval testování toxicity, toxikologii založené na důkazech, ale také vývoji nových přístupů k určení toxicity.
  Po přesunu do Spojených států se profesor Hartung stal ředitelem Centra pro alternativy k testování zvířat a laboratoře pro výzkum vývojové neurotoxicity.

 • Umělá inteligence

  Jan Kleindienst

  Research & Development Manager, IBM Watson Lab

  Umělá inteligence

  Jan má doktorát v oboru umělé inteligence, jíž se věnuje v IBM od 90. let. Vede pražskou výzkumnou a vývojovou laboratoř IBM a patří mezi přední české odborníky na konverzační systémy. Zaměřuje se především na vývoj systémů umělé inteligence, které rozpoznávají řeč a přirozený jazyk a umožňují dialog člověka s počítačem. Pražský tým se pod Janovým vedením také pyšní řadou mezinárodních publikací a patentů v tomto oboru a globálním dosahem svého výzkumu.

 • Umělá inteligence

  Michal Pěchouček

  Profesor umělé inteligence

  Umělá inteligence

  Michal je profesorem na ČVUT, kde založil a vede Centrum umělé inteligence, zároveň je vedoucím katedry počítačů na Fakultě elektrotechnické, ČVUT. Působil jako hostující profesor na zahraničních univerzitách a vedl výzkumné projekty financované americkými obrannými agenturami NASA nebo FAA. Je spoluzakladatelem AI startupu Cognitive Security, která se stala v roce 2013 součástí CISCO Systems. Tam působil více než 3 roky jako ředitel R&D. Dále spoluzaložil startup AgentFly Technologies, specializující se na řízení letového provozu bezpilotních prostředků, a technologickou firmu BlindSpot solutions, která vyvíjí průmyslové aplikace umělé inteligence. V roce 2015 byl zařazen na seznam výjimečných inovátorů New Europe 100.  

 • Nové materiály

  Jiří Kůs

  Spoluzakladatel, nanoSPACE

  Nové materiály

  Inovátorská cesta Jiřího Kůse, který je hlasitým propagátorem nových materiálů a průmyslové revoluce, inspirované Jeremy Rifkinem, začala studiem průmyslové energetiky, na kterou navázal titulem z psychologie a sociologie. O nanotechnologiích tvrdí, že jsou alchymií 21. století. Je spoluzakladatelem firmy nanoSPACE, která vyrábí nanolůžkoviny a nanohračky pro alergiky. Také předsedá Asociaci nanotechnologického průmyslu v ČR.
  Pod iniciativou Česko je nano propaguje Českou republiku jako nanovelmoc.
 • Doprava budoucnosti

  Martin Hausenblas

  Spoluzakladatel Adler Czech & Liftago

  Doprava budoucnosti

  Martin se věnuje inovativním projektům se širokým společenským dopadem, proto se také stal politikem, založil sdružení Podnikáme bez korupce a fond na podporu studentských zahraničních stáží. Jeho dlouhodobý zájem o sdílenou ekonomiku, autonomní auta a exponenciální technologie ho přivedl ke spuštění taxi aplikace Liftago. Martinovou filozofií je udržitelné podnikání, což skvěle dokazuje jeho práce v Ústeckém regionu. Pracuje na vytvoření unikátních lokálních podmínek, které by přilákaly špičku v oblasti výzkumu autonomní dopravy. I proto kromě podpory projektů pro sdílení aut a jízdních kol stojí za startupem New Mobility Project, který přináší řešení pro optimalizaci dopravních řešení ve městech.

 • Roboti a droni

  Jan Mittner

  CEO ROTORAMA; Špičkový pilot dronů

  Roboti a droni

  Jan Mittner je zakladatelem nebo spoluzakladatelem několika úspěšných firem, a to včetně kariérního webu Proudly.cz nebo portálu Jizdomat.cz, který odkoupil jeden ze světových lídrů v průmyslu sdílených jízd BlaBlaCar. Má rád létání ve sportovních letadlech, kluzácích. Také se věnuje létání s dálkově ovládanými modely, což ho přivedlo k létání s kvadrokoptérami a závodění s drony, které řídí z pohledu první osoby (FPV). Jan v loňském roce vyhrál nejprestižnější závod FPV drone a je jedním z nejlepších závodníků na světě. Rovněž založil společnost Rotorama, které zásobuje Evropu špičkovým závodním vybavením.

 • 3D tisk

  Adam Jech

  Spoluzakladatel, MakersLab

  3D tisk

  Adam vystudoval architekturu, ale rychle se nadchnul pro 3D tisk. Doma si postavil vlastní tiskárnu. Poté spoluzaložil MakersLAB, 3D tiskovou a prototypovací dílnu, kde vzdělávají budoucí modeláře a 3D tiskové experty, a která snoubí kreativitu s inovativními technologiemi. Adam sleduje trendy ve 3D a jejich propojení do neprůmyslových oborů. Jeho vizí je vytvoření sítě 3D dílen, kde si může člověk pod odborným dohledem sám něco vytisknout, a také zformování komunity nadšenců, se kterými by šířil osvětu o možnostech trojrozměrného tisku.

 • Internet všeho

  David Kadleček

  Application Development Manager, Cognitive IoT Lab

  Internet všeho

  David získal titul v oboru umělé inteligence a před nástupem do IBM pracoval pro startupy v České republice a Sillicon Valley. Pyšní se více než dvacetiletými zkušenostmi v navrhování a zavádění složitých IT systémů. V IBM Česká republika je tzv. Intrapodnikatelem, který pracuje s inovativními a flexibilními firmami na projektech ve finančním sektoru, logistice, výrobě a chytrých měst. Jeho agilní týmy propojují byznys, technologie a akademický výzkum, čímž vytvářejí skvělé synergie v oblasti IoT a strojového učení.

 • Virtuální a rozšířená realita

  Marek Polčák

  Zakladatel & CEO, VRgineers Inc.

  Virtuální a rozšířená realita

  Marek je vrgineer, čili VR inženýr, tělem i duší. Poslední 4 roky života věnoval vývoji špičkových brýlí pro virtuální realitu s nejlepší kvalitou obrazu na trhu, a to se zaměřením na obchodní a průmyslové použití. Marek díky svému projektu FlyPrague, nabízejícímu turistům zážitek virtuálního průletu nad Prahou, postupně vyzkoušel a “rozlámal” všechny komerčně dostupné VR brýle. Na základě zpětné vazby od téměř 40 000 lidí se pak rozhodl rozjet vývoj vlastního zařízení. To se mu s jeho českým týmem povedlo a finální prototypy už úspěšně testují velké firmy v Evropě i Americe. Otevírá se tak nová kapitola českého vrgineeringu.

 • Roboti a droni

  Nigel Smith

  CEO, TM Robotics

  Roboti a droni

  Nigel se pohybuje v oblasti automatizace více než 30 let. Před založením TM Robotics pracoval v Toshibě jako produktový manažer průmyslových robotů a programovatelných ovladačů. Firmu TM Robotics založil v dubnu 2000 s cílem rozšířit využití průmyslových robotů Toshiba po Evropě, Blízkém východě, Africe, Indii, Rusku a v Jižní a Severní Americe.

 • Internet všeho

  Pavel Sodomka

  Managing Partner, SimpleCell Networks

  Internet všeho

  Pavel Sodomka začínal jako strategický poradce ředitele Českých center, kde vedl spuštění první webové stránky organizace. V roce 1994 patřil k prvním zaměstnancům českého Microsoftu, kde měl na starost internetové projekty. Poté stál u vývoje vyhledávače Atlas.cz, který později úspěšně prodal. Jeho další dvě firmy Pozitiv a Play.cz patřily k prvním, které na českém trhu umožňovaly internetové vysílání v České republice. Rovněž spoluzaložil neziskovou organizaci Radost 3.0, investoval do elektrokol a společnosti netmail. V roce 2014 se svým společníkem založili firmu SimpleCell Networks, která zajišťuje sít pro internet věcí za pomocí technologie Sigfox. Pavel má na starosti partnery, marketing a rozvoj vztahů.

 • Medicína budoucnosti

  Tomáš Šebek

  Chirurg, spoluzakladatel Meditorial a uLekare.cz

  Medicína budoucnosti

  MUDr. Tomáš Šebek vystudoval všeobecné lékařství na Karlově Univerzitě a momentálně působí na chirurgickém oddělení Nemocnice Na Františku. Od roku 2010 věnuje velkou energii organizaci Lékařů bez hranic. V témže roku odjel na svou první chirurgickou misi na Haiti, dále působil jako traumatolog v Afghánistánu, kam se vrátil v roce 2015.
  Tomáš je také spoluzakladatelem MeDitorialu a zakladatelem uLekare.cz, dvou projektů, které informují laickou veřejnost o zdraví na internetu. S nadšením se věnuje tzv. telemedicíně, přenášení lékařských informací od pacienta a doktorovi pomocí informačních technologií.

   

Budoucnost Života, Práce a Společnosti

 • Dagmar Císařovská

  Mentorka, Minerva 21 - Lidství

  Dagmar si za 13 let v ExxonMobil prošla oblastmi péče o zdraví zaměstnanců, komunikací, krizového managementu, CSR, auditem či vzděláváním. Věří ve smysluplnost propojování lidí a osobní zodpovědnosti. Usiluje tím o vytváření zdravého prostředí a vztahů. Proto je také zkušenou mentorkou v několika NGO’s a radí ženám v několika networkingových organizacích. Ve své vertikále lidství se bude věnovat tématům o proměně společnosti, vztahů a lidských hodnot v kontextu technologického rozvoje.

 • Martin Lupa

  Spoluzakladatel, Lidrarna.cz - Leadership

  Martin je zkušeným seniorním manažerem se zaměřením na produktový management, marketing a obchod. Působil například v Procter & Gambler, Avon Cosmetics, ČSOB a mBank. Nyní se ve společnosti Tesco Stores ČR stará o jeho nadační fond a o vztahy se zákonodárci, ministerstvy a dalšími institucemi.
  Své značné zkušenosti s leadershipem sdílí v neziskovém projektu Lídrárna, kterou v roce 2014 založil. Jejím cílem je najít v České republice ty největší osobnosti, které inspirují a podporují rozvoj nové generace leadrů. Největší “výzvou” je pro něj zastaralý školský a vzdělávací systém a také nevyužitý potenciál lidí v korporacích. Svými aktivitami propojuje různé světy – korporace, školy, neziskovky, politiky, státní instituce, studenty, podnikatele.

 • Jan Veselý

  Smarter University Leader - Vzdělávání

  Moderní vzdělávání je pro Jana klíčovou oblastí. Je propagátorem inovativních vzdělávacích přístupů a zakladatelem akceleračních programů jako například Social Impact Award nebo Laboratoř Nadace Vodafone, které využívají metodologii Lean Startup. Díky ní začínající podnikatelé testují svůj byznys model a zkoušejí svou kreativitu. Sám pak sdílí své znalosti na školeních Lean Canvas a testování trhu. Spoluorganizuje aktivity v Alianci pro mladé, sdružující 45 firem, které připravují studenty na vstup na trh práce v době transformujících se dovedností.

 • Tomáš E. Dombrovský

  Analytik, LMC - Pracovní trh

  Tomáš je analytikem LMC s unikátním přehledem o vývoji pracovního trhu s přesahem na vzdělání a společenské otázky. Díky tomu konzultuje v oblasti HR a zajímá se o smysluplné uplatnění lidí a jejich propojení napříč firmami a institucemi. Pravidelně přednáší na odborných konferencích a poukazuje na potřebu se připravit na radikální změny, kterými si bude pracovní trh (nejen) v době exponenciálních technologií procházet.